Levné ubytování Budapešť a průvodce městem

Levné ubytování Budapešť , tvůj rádce a průvodce při cestách. V tomto článku najdeš důležité informace a zajímavé postřehy, které zcela jistě využiješ při svém pobytu v Budapešti.

Průvodce Budapešť a okolím portálu levné ubytování

S Budapeští se pojí velmi bohatá historie. Na architektuře je zřetelně podepsán vliv Osmanů, Římanů i rozmach v období Rakousko-Uherska. Dříve tři samostatná města (Budín, Starý Budín a Pešť) oddělené řekou Dunaj stojí za vznikem novodobé Budapešti v roce 1873. Ty nejkrásnější scenérie lze vidět z břehů Budy a Peště. Kromě podmanivé atmosféry sálající z historických památek nabízí Budapešť více než sto termálních pramenů. Tři desítky lázní řadí po staletí Budapešť mezi významná centra lázeňství v Evropě. O rozmach lázeňství se zasadili Turci, kteří zde za Osmanské nadvlády založili lázně. Některé z nich jsou v provozu do současnosti.

Významnou a výraznou památkou je budova Parlamentu. Byla postavena při příležitosti vzniku města před více než 100 lety a část budovy slouží stále k svému původnímu účelu, druhá část je zpřístupněna turistům.

Budapešť parlament

Nedaleko parlamentu je postaven krásný Řetězový most, který spojuje rozdělené části města přes řeku Dunaj. Noční pohled na osvětlenou budovu Parlamentu a Řetězový most má své kouzlo. Mezi hlavní náměstí se řadí Náměstí hrdinů, na kterém je připomínka historie tzv. Památník tisíciletí se sochou archanděla Gabriela. Celé náměstí je z obou stran lemováno Muzeem krásných umění a Halou umění. Dostat se sem lze po Andrássyho třídě. Zajímavým faktem této ulice je její šíře, která  v některých místech dosahuje impozantních 45 metrů. Ta je současně s Budínským hradem součástí Světového dědictví UNESCO. Budete-li mít čas a chuť neměli byste opomenout navštívit Baziliku sv. Štěpána a Chrám sv. Matyáše. Právě zde jsou vystaveny repliky korunovačních klenotů a královské roucho. Na každém kroku vás budou doprovázet moderní pojetí umění v podobě mosazných soch, které dokreslují atmosféru ve městě.

Budapešť sochy

Když se vám nebude chtít chodit pěšky, můžete se nechat svést žlutou tramvají. Pro některé může být lákadlem okružní výlet po památkách obojživelným autobusem a jízda skrz Dunaj. Další informace k trase, jízdnímu řádu a cenám obojživelníkem najdete na stránce river ride.

Budapešť doprava

ŽHAVÝ TIP v příspěvku levné ubytování Budapešť

Za zvážení stojí koupě Budapešťské karty s platností 24, 48 nebo 72 hodin (od 4900 HUF ~ 545,-Kč). Karta vás opravňuje využívat městskou dopravu, vstupu do některých památek i lázní. Lze ji získat pouze na vybraných místech, více informací najdete na stránce Budapest card.

První část článku Budapešť levné ubytování je za námi, pojďme si přiblížit více lázeňství.

Lázně v Budapešti

Jak již bylo napsáno výše, lázeňství patří v Budapešti mezi špičku. Znaveni po procházce po památkách určitě přijde vhod relaxace v termálních pramenech. Cena vstupu se odvíjí od velikosti lázní, jejich renomé a šíří poskytovaných služeb a sortimentu. Doporučit lze tyto známé a oblíbené lázně s cenovým rozpětím od 2600 HUF (289,-Kč) do 5200 HUF (579,-Kč) za celodenní vstup.

Budapešť lázně

V lázeňském areálu se nachází mnoho různých bazénů s rozdílnou teplotou vody. Celoročně jsou přístupné také venkovní bazény.

Ceny, provozní dobu a další informace lze získat na stránkách Lázně Széchenyi.

Zajímavostí lázní Gellért je posuvná střecha nad hlavním bazénem, díky níž se lze koupat pod širým nebem.

Ceny, provozní dobu a další informace lze ověřit na stránkách Lázně Gellért.

Lázně Király patří mezi nejstarší lázně v Budapešti. Postaveny byly Turky, nemají vlastní prameny a tudíž voda je přiváděna z nedalekých lázní Lukás.

Ceny, otevírací dobu a další informace lze ověřit na stránkách Lázně Király.

Středně velké lázně Lukás byly otevřeny v roce 1894, disponují sedmnácti horkými prameny a fontánou s léčivou pitnou vodou.

Ceny, provozní dobu lázní, stejně jako další informace lze ověřit na stránkách Lázně Lukás.

Také za existencí lázní Rudas stojí Turci. Zpestřením je možnost nočního koupání. Celkem je zde 6 menších bazénků a jeden větší.

Ceny, provozní dobu lázní, stejně jako další informace lze ověřit na stránkách Lázně Rudas.

Budapešť levné ubytování

V porovnání se západní Evropou má Budapešť levné ubytování. Ceny jsou srovnatelné s cenami za ubytování v České republice. V dostatečném předstihu lze najít 3* hotel pro 2 na dvě noci za 1400,-Kč, nedaleko centra. Vyhledat ubytování dle svých představ (hotel, hostel, apartmán) můžeš prostřednictvím formuláře nad příspěvkem, případně na těchto stránkách: srovnávač ubytování v Budapešti.

Preferuješ-li pronájem pokoje, či celého bytu využij služeb portálu Airbnb. Na první rezervaci můžeš uplatnit slevu 600,-Kč při registraci přes odkaz: chci slevu 600,-Kč na první registraci Airbnb.

Krásný pobyt v Budapešti přeje

Levné ubytování