Vídeň levné ubytování a průvodce

V dnešním článku Vídeň levné ubytování a průvodce si povíme zajímavé informace o Vídni, která se řadí mezi oblíbené město turistů. Ve Vídni si najde to své žena, muž, dítě, jednotlivec,  pár, rodina i skupina.

Průvodce Vídeň a okolí

S 1,8 miliony obyvatel je Vídeň největším městem Rakouska. Turisty láká historická část města, která se nachází na Seznamu kulturního dědictví UNESCO a kulturní představení. Hudebně políbení ví, že s Vídní je pevně spojena Vídeňská filharmonie, která má bohatou historii. S Vídeňskou filharmonií jsou spojena jména velikánů jakými byli Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Johan Strauss a další řada hudebních mistrů. Státní opera patří mezi světovou elitu a návštěva představuje nezapomenutelný kulturní zážitek. Pokud nejste fanoušky klasické hudby, více než tóny oceníte architektonický styl více než 150-leté budovy.  Své kouzlo vyzařuje dnem i nocí. Kvízová otázka: Víte odkud pochází Valčík? Z Vídně. Proto se také říká Vídeňský Valčík.

Vídeň průvodce

Vídeň je na zajímavou architekturu opravdu bohatá. Při své návštěvě nesmíte minout budovu parlamentu, jejíž předlohu hledejte v řeckých stavbách. Vstupné je za €5. Předtím, než se stal Tomáš Garygue Masaryk Československým prezidentem, zasedal v říšské radě, jejíž sídlo bylo právě zde. Navštívit musíte Zámek Schönbrunn, letní rezidenci císařovny Sisi, který je zapsán na seznam Světové kulturní dědictví UNESCO. Za vidění stojí i druhý největší zámecký areál, palácový komplex Belveder.

Vídeň ubytování

Může se zdát, že Vídeň je pouze hudba a architektonika, opak je pravdou. Sportovci ocení cyklostezku dlouhou 21 km lnoucí se podél břehů Dunaje, ideální pro nadšené in-line bruslaře. Trénovaní cyklisté mají možnost dostat se do Vídně po vlastní ose už z Brna. Lákadlem nejen pro ty nejmenší návštěvníky je obří kolo, které patří k symbolům Vídně. Mimochodem jde o nejstarší kolo svého druhu na světě a najít jej můžete v zábavním parku Prater. Tradičním prvkem Vídně jsou vánoční trhy s nezapomenutelnou atmosférou. Užitečné informace nejen k vánočním trhům lze získat na stránce Wien.info.

Do Vídně

Z Brna se do Vídně lze snadno dostat po dálnici. Plánujete-li návštěvu v období Vánoc, doporučuji spíše autobus nebo vlak, protože nebudete jediní a hledat parkovací místo může být problém. Do Vídně jezdí:

Pozn. aktuální ceník najdete na stránkách jednotlivých dopravců.

Vídeň levné ubytování

Ubytování ve Vídni patři mezi středně drahé. Vyhledat nejlevnější ubytování v hotelech, hostelech, či apartmánech můžete přes formulář nad článkem nebo na stránkách Vídeň levné ubytování. Doporučujeme rezervovat ubytování s předstihem, protože Vídeň je velmi oblíbená a ubytování je vytížené.

Preferuješ-li pronájem pokoje, či celého bytu využij služeb portálu Airbnb. Na první rezervaci můžeš uplatnit slevu 600,-Kč při registraci přes odkaz: chci slevu 600,-Kč na první registraci Airbnb.

Krásný pobyt ve Vídni přeje

Levné ubytování