Krakov levné ubytování a průvodce

Vítej na stránce Krakov levné ubytování a průvodce. Najdeš zde veškeré potřebné informace pro návštěvu tohoto krásného města. Jako jedno z mála Polských měst má Krakov zachovalou také historickou část města, která je dokonce zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Nejen tento fakt přiláká okolo 8 milionů turistů ročně (podobný počet turistů navštíví Prahu).

Průvodce Krakov a okolí

Největší koncentrace památek je v okolí hlavního náměstí starého města (Rynek Glówny). Přímo uprostřed Krakovského náměstí stojí historická budova tržnice Sukiennice. Vnitřek Krakovské Sukiennice je takovou nákupní pasáží kde je několik krámků se suvenýry a kavárny. V letních měsících se kavárny rozšiřují venkovním posezení více do náměstí. Může se zdát, že zajímavou atrakcí je možnost pronájmu koňského povozu, který vás proveze po oblíbených atrakcích. Nicméně s ohledem na zvířata jsem přesvědčen, že si Krakov užiješ na vlastních nohách. 🙂

levné ubytování Krakov

Přímo na náměstí se nachází pozůstatek staré radnice, Radniční věž Krakauer, která je vysoká úctyhodných 70 m a Kostel svatého Vojtěcha, jenž patří k nejstarším v Krakově. Konec východního rohu náměstí patří gotické bazilice Kostelu sv. Marie. Nejen architektonickými prvky budovy, ale také díky osobnostem z ní pocházejících se velké oblibě těší Jagelonská univerzita. Od jejího založení v r. 1364 prošli jejími branami takoví velikáni jako Mikuláš Koperník, nebo Papež Jan Pavel II (Karol Wojtyla). Prestižní univerzita má stále pevné akademické místo na mapě Evropy. Nejvyhledávanější památkou Krakova je Wawel – Královský zámek. Pyšně z Wawelského návrší král dohlížel na dění ve městě. V současnosti reprezentativní sídlo především s kulturním využitím, v minulosti sídlo panovníků. Návštěvníci zde najdou interaktivní místnost, která je seznámí s historií Wawelu.

Krakov Wawel

Z jedné strany je zámek Wawel obklopen nábřežím kolem řeky Wisly. Právě zde najdeš sochu bájného draka (jenž občas plive oheň) z pověsti. Báje výpráví o drakovi, který se zde usídlil a terorizoval občany města když si jako potravu vybíral mladé panny. Nakonec byl drak přemožen chytrým ševcem, který naplnil karbidem a zašil zvířecí kůži, jenž vedla k drakově záhubě (drak byl tak vyprahlý, že pil z Wisly tak dlouho až praskl).

Krakovský drak

Relaxace v zeleni

Silné Polské křesťanské kořeny jsou vidět na každém kroku. V Krakově se nachází nespočet kostelů s velmi zajímavou architekturou. Přestože se město rychle rozvíjí má dostatek zeleně. Relaxovat lze v několika krásných udržovaných parcích, na nábřeží v okolí Wisly nebo u nedalekého vápencové jezírka Zakrzowek. Za netradičním zážitkem se vydej na bleší trh u haly Targowa. Dýchne na tebe historie a můžeš sobě nebo blízkým pořídit nějaký zajímavý a originální dárek. Otevřeno je denně, ale největší událost je vždy v neděli dopoledne. Koupit zde můžete staré hračky, nábytek, porcelán, mince, hodinky, obrazy a další více či méně užitečné věci. 🙂

Solný důl Wieliczka

Pokud vás Krakov omrzí, můžete vyrazit na prohlídku solných dolů Wieliczka, kam se lze dostat pohodlně minibusy z Krakova. Důl patří k nejstarším solným dolům na světě a je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Na běžné návštěvníky čeká trasa dlouhá 3 km a je to zážitek, který stojí za to. Wieliczka je velmi oblíbeným místem. Navštívily ji významné osobnosti a celkový počet všech návštěvníků přesáhl již 40 milionů. Nedaleko od Krakova se nachází nacistické tábory z 2. světové války Auschwitz a Birkenau. Pokud chcete navštívit Auschwitz s průvodcem, musíte se rezervovat předem na webu. Bez průvodce je Auschwitz otevřený zdarma turistům v odpoledních hodinách, Birkenau je otevřený zdarma celodenně.

Solný důl Wieliczka

Krakov levné ubytování

Na poměry ostatních západoevropských metropolí nabízí Krakov levné ubytování. Ceny za ubytování jsou srovnatelné s podobnými městy v České republice. Vyhledat ubytování, hostely, hotely a apartmány můžete prostřednictvím formuláře nad článkem, případně na těchto stránkách: nejlevnější ubytování v Krakově.

Preferuješ-li pronájem pokoje, či celého bytu, tak vyzkoušej služby portálu Airbnb. Na první rezervaci můžeš uplatnit slevu 600,-Kč při registraci přes odkaz: chci slevu 600,-Kč na první registraci Airbnb.

Krásný pobyt v Krakově přeje

Levné ubytování