Korfu levné ubytování a průvodce Corfu trail

Vítej na stránce Korfu levné ubytování a průvodce Corfu trail. V dnešním článku najdeš informace ohledně Corfu trail trek. Pokud Tě zajímá plážování a památky, nesmutni. Plážím a památkám se budu věnovat v druhém příspěvku o severní části Řeckého ostrova: Korfu průvodce a levné ubytování.

Korfu základní informace

Sezóna na Korfu začíná v Květnu. Na ostrov se sjíždějí zejména příznivci pěší turistiky za účelem projití celého či části treku Corfu trail. Otužilejší jedinci zkouší teplotu moře, pláže přeplněné turisty však v tomto období neočekej. Trasa Corfu trail treku vede přes celý ostrov od jihu z města Kanos až na sever do vesnice Agios Spiridon. Jde o několik dnů dlouhý trek. Pokud jej půjdeš celý, pak počítej, že půjdeš podél pobřeží kolem skrytých pláží, přes vesnice, ale i hornatým vnitrozemím. Čekají na Tebe staré oslí stezky, moderní asfaltky, cestičky skrz aleje olivovníků a další zajímavé části trasy.

Corfu trail cesty

Corfu trail je značená speciální plechovou značkou (ojediněle), případně sprejem na orientačních bodech po cestě (sprejem vyznačená žlutá tečka nebo šipka, případně nasprejovaný nápis CT jako zkratka Corfu trail). Pozor! Na Korfu probíhá orientační závod Corfu Mountain Trail Ultra, který částečně kryje Corfu trail, ale jen částečně. Nenech se zmást jinými značkami a pokračuj po oficiálním značení (zelený palec foto níže). Značky obvykle jsou na kamenech u cesty, plotech, či stromech.

Corfu trail značení

Budeš na Korfu jen krátce a nestihneš projít celou trasu, která zabere několik dnů? Nevadí, můžeš projít jen část cesty. Osobně doporučuji severní cestu z města Paleokastritsa do Agios Georgieos Pagon.

Corfu trail Paleokastritsa – Agios Georgios Pagon

Obě města (vesnice) stojí za návštěvu (pláže, život, přírodní památky). Výhled na konci trasy bude to, na co budeš vzpomínat ještě dlouho. Středně náročná cesta s krásnými výhledy podél pobřeží. Trasa, kterou Ti přiblížím je dlouhá přibližně 13 km. Počítej minimálně s 5 hodinami chůze, nezapomeň se dobře zásobit nápoji a jídlem.

Tvé putování začíná v městě Paleokastritsa. Musíš se dostat na starou oslí stezku nad městem. Po oslí stezce budeš stoupat přímo do vesnice Lakonas. Cesta je prudká, místy mírně zpevněná, povětšinou přírodní. Vede okolo olivových hájů, i úzkou cestou s vyšším travnatým porostem lesíkem.  Neočekávej velkou údržbu, jde o původní cestu, kterou obyvatelé využívali k cestování mezi Palekastritsa a Lakonades k zásobování.

Paleokastritsa

Z Lakonades pokračuj silnicí směrem na výhled od restaurace Bellavista. Dech beroucí výhled na celé pobřeží okolí Paleokastritsa, hojně navštěvovaný turisty během hlavní sezóny. Jakmile se pokocháš výhledem pokračuj dále asfaltkou. Cesta bude dlouhá, ale příjemná. V jednom čase projdeš okolo Monastery. Následně dávej pozor, budeš odbočovat vlevo do olivových hájů. Sleduj značky, projdeš skrze olivovníky a vyjdeš těsně pod městem Krini (můžeš sejít mimo značky, jen drž směr).

Z tohoto místa máš dvě možnosti. Přímou cestou do Agios Georgios Pagon, nebo udělat zastávku na vyhlídce zříceniny Angelo Castro. Doporučuji navštívit zříceninu. Za mírný poplatek uvidíš výhled na širé moře i již poněkud vzdálené pobřeží v okolí Paleokastritsa.

Angelo Castro view

Z Angelo Castro jdi zpět stejnou trasou do města Krini a pokračuj dále po značkách. Krini opustíš po betonové cestě, která povede podél olivových či jiných hájů. Pokračuj v chůzi, dokud nenarazíš na starou oslí stezku na městem Agios Georgios Pagon, vypadá jak nedokončená brána a výhled je famózní.

Věřím, že jsi si užil tuto část cesty a výhledem jsi (budeš) stejně nadšený, jako jsem byl já. Pokračuj dolů, cestou po kamenité cestě. Dávej pozor, místy je dost kluzká. Značky Corfu trail Tě dovedou až na pláž do města Agios Georgios Pagon. Dosáhl jsi cíle. Pokud půjdeš celou cestu, ušel jsi nejspíš 13 km. Podle mě jsi prošel nejatraktivnější částí Corfu trail. Ubytuj se, odpočiň a další den se vydej třeba na pláž do Porto Timoni.

Corfu trail Agios Georgios Pagon

Mapa Corfu trail trek

Korfu levné ubytování

Celé Corfu trail vede přes dostatek větších vesnic i měst a nalézt ubytovaní by neměl být žádný problém. Na Korfu doporučuji volit ubytování v B&B penzionech. Na trase Paleokastritsa – Agios Georgios Pagon z osobní zkušenosti doporučuji následující B&B, kde jsem byl nadmíru spokojen:

  • Marianna house (Agios Georgios Pagon) – pohostinné B&B provozované Mariannou a jejím manželem Giorgosem
  • Paleo Inn hotel (Paleokastritsa) – pěkný hotel s bazénem a skvělou snídaní v docházkové vzdálenosti centra i pláže. Dostatek restaurací v okolí.

Dostupné levné ubytování na Korfu vyhledej a srovnej přes srovnávač: levné ubytování Korfu.

Ubytování přes Airbnb bych volil v hlavním městě Kerkyra (Corfu). Snadno si pronajmeš pokoj, nebo malý apartmán. Na první rezervaci můžeš uplatnit slevu 600,-Kč při registraci přes odkaz: chci slevu 600,-Kč na první registraci Airbnb.

Krásný pobyt na Korfu přeje

Levné ubytování