Kalymnos levné ubytování a průvodce

Přečti si cestovního rádce Kalymnos levné ubytování a průvodce a připrav se na nejlepší aktivní dovolenou.

Průvodce Kalymnos

Kalymnos je čtvrtým největším ostrovem v souostroví Dodekanésos. Pro svůj typický hornatý povrch je vyhledávaným cílem horolezců a hikerů. Nejde o typickou Řeckou destinaci okupovanou plážovými turisty na plážích tak jak je tomu na sousedním Kosu. Důvodem není nedostatek atraktivních pláží jako spíš nutnost dalšího cestování na ostrov (pláže jsou stejné, nebo i vyšší kvality a jako bonus nejsou přeplněné). Na ostrově je pouze malé vnitrostátní letiště spojující Kalymnos s Athénami. Hlavní tepnou je mořská trasa z Kosu (port Mastichari, případně port v hlavním městě Kos), případně dalších okolních ostrovů na Kalymnos. Plavbu operují dvě konkurenční společnosti. Jízdní řád a aktuální cenu (v roce 2017 byla cena za jednu jízdu 7,5€ resp. 6€) můžete zkontrolovat přímo na webu ANEK Kalymnos nebo ANEM ferries.

Kalymnos

Z turismu těží Kalymnos teprve krátce a ne v takové míře, jako další ostrovy v souostroví Dodekanésos, Rhodos či Kos. Hlavním artiklem, s kterým ostrov v minulosti obchodoval, byly mořské houby. Vzhledem k tomu, že ostrované mají velké zkušenosti s potápěním je Kalymnos znám také jako významné centrum potápěčství. V hlavním městě Pothii (Kalymnos) se stále nachází továrny na úpravu mořských hub a několik muzeí zasvěcených potápěčství a historii ostrova. Ostrov je relativně malý (21 km na délku a 13 km v šířce) a lze jej tak projet na půjčeném kole, skútru či autem. Nejvíce pláží najdete v oblasti zvané Myrties a na hiking se můžete inspirovat např. na webu Kalymnos climbing, kde je k dispozici 7 treků organizovaných treků, které zvládnete udělat svépomocí.

Kalymnos levné ubytování

Chybu určitě neuděláte, pokud si koupíte mapového průvodce The Kalymnos Trail, který Vás provede 10 denním trekem nebo jen některou z jeho částí. Více informací o lezení na Kalymnu jsou na webu Climb Kalymnos. Na ostrově jezdí autobusová doprava, časy odjezdů můžete zkontrolovat na webu ostrova Kalymnos.

Kalymnos levné ubytování

K ubytování doporučuji oblast Myrties, odkud to je blízko na pěší túry i k návštěvě oblíbeného ostrova Telendos. Osobně jsem se ubytoval v levném 2* rodinném hotelu Kamari a určitě nelituji (luxusní pohled na západ slunce přímo z pokojového balkonu stojí za to). Poměr cena a kvalita vychází více než dobře. Lokace hotelu je na vrcholku a proto není vhodný pro osoby s omezením pohybu. Rezervovat si pokoj v hotelu Kamari můžeš přímo zde: ubytování hotel Kamari.

Všechny dostupné hotely a apartmány v oblasti můžeš vyhledat přes vyhledávací formulář nad článkem nebo na srovnávači Kalymnos levné ubytování.

Krásný pobyt na Řeckém ostrově Kalymnos přeje

Levné ubytování