Drážďany levné ubytování a průvodce

Na severozápad od Českých hranic, kousek od Prahy, leží město Drážďany. Krátkého průvodce najdeš v článku Drážďany levné ubytování a průvodce.

Průvodce Drážďany a okolí

Město Drážďany leží na řece Labi a je snadno dostupné jak říční, tak leteckou a pozemní dopravou, což z něj dělá důležitý tranzitní bod. Jde o ekonomický motor pro východní část Německa. Kromě ekonomického významu Drážďan jde o město se silnými kulturní základy, jenž se stalo oblíbeným cílem turistů díky své poloze a neotřelému baroknímu stylu staré části města. Při náletech 2. světové války v r. 1945 zemřelo tisíce obyvatel města, některé stavby byly vybombardované až do svých základů. Ekonomický růst stál za postupným znovuzrozením města, poničené budovy se postupně zrekonstruovali a zpřístupnili pro veřejnost.

Drážďany památky

V srdci Drážďan se nachází mnoho muzeí a galerií. Velmi známé jsou ty umístěné v komplexu barokních staveb z 18. století zvaných Zwinger. Dominantou města je kostel Frauenkirche, jenž padl za oběť 2. světové války, aby v 21. století byl postaven z původního materiálu, jenž zůstal po vybombardování. Následně byl dostavěn a v r. 2005 slavnostně otevřen. V r. 2015 tomu bylo 10. let od vysvěcení kostela. V srdci starého města stojí Rezidenční zámek, uvnitř kterého se skrývá Turecká komnata se sbírkou orientálních předmětů. Další budovou, která byla zasažena nálety je Semperova opera. V únoru 2015 uběhlo 30 let od znovuotevření a v současnosti zde sídlí státní saská opera a orchestr. Oázou klidu v Drážďanech je velká zahrada. Ty menší zaujme více než 5 km dlouhá malá železnice, nebo návštěva ZOO.

Drážďany památky

Vánoční trhy Drážďany

Předvánoční tip: Každoroční vyvrcholením společenského dění jsou Vánoční trhy (Striezelmarkt). Tradice udržující se po mnoho staletí přiláká každoročně v období adventu více než 2 miliony návštěvníků na náměstí Altmarkt. Pokud by jsi chtěl nakoupit v obchodních domech dárky pro své milované, vyhni se neděli, bývá obvykle zavřeno!

Cestujeme do Drážďan

Cesta z Prahy do Drážďan je dlouhá okolo 150 km. Kromě automobilu můžeš použít veřejnou dopravou (autobusem, vlakem i říční lodí – pretty cool :)).

Autobusem

Levné přímé autobusové spojení z Prahy lze pořídit na stránkách Student Agency. Samozřejmostí je rovněž častý vlakový spoj. Jízdenky lze pořídit online na webu Českých drah.

Vlakem

U vlakových spojů se vyplatí zejména síťová jízdenka Labe – Elbe, která platí na regionální vlaky. Cena pro jednotlivce od 200,- Kč, pro skupinou 2-5 osob 400,-Kč. Zajímavou variantou pro Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký region může být speciální typ jízdenky celodenní + Německo:

Plzeňský kraj: 275,- Kč
Karlovarský kraj: 250,- Kč
Ústecký kraj: 300,- Kč
Liberecký kraj: 250,- Kč

Drážďany levné ubytování

Ubytování v Drážďanech patří mezi dražší, ale díky srovnávači hotelů, hostelů a apartmánů můžeš vyhledat a srovnat nejlevnější ubytování snadno přes formulář nad článkem nebo na stránkách Drážďany levné ubytování – srovnávač.

Preferuješ-li pronájem pokoje, či celého bytu využij služeb portálu Airbnb. Na první rezervaci můžeš uplatnit slevu 600,-Kč při registraci přes odkaz: chci slevu 600,-Kč na první registraci Airbnb.

Krásný pobyt v Drážďanech přeje

Levné ubytování