Krakov levné ubytování a průvodce

Vítej na stránce Krakov levné ubytování a průvodce. Najdeš zde veškeré potřebné informace pro návštěvu tohoto krásného města. Jako jedno z mála Polských měst má Krakov zachovalou také historickou část města, která je zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Nejen tento fakt přiláká okolo 8 milionů turistů ročně (podobný počet turistů navštíví Prahu).

Průvodce Krakov a okolí

Největší koncentrace památek je v okolí Hlavního náměstí starého města (Rynek Glówny). Přímo uprostřed Krakovského náměstí stojí historická budova tržnice Sukiennice, uvnitř které se skrývá několik krámků se suvenýry a kavárny, které se v jarních a letních měsících rozšiřují více do náměstí. Zajímavou atrakcí je možnost pronájmu koňského povozu, který vás proveze po oblíbených atrakcích.

levné ubytování Krakov

Přímo na náměstí se nachází pozůstatek staré radnice, Radniční věž Krakauer, která je vysoká úctyhodných 70 m a Kostel svatého Vojtěcha, jenž patří k nejstarším v Krakově. Konec východního rohu náměstí patří gotické bazilice Kostelu sv. Marie. Nejen architektonickými prvky budovy, ale také díky osobnostem z ní pocházejících se velké oblibě těší Jagelonská univerzita. Od jejího založení v r. 1364 prošli jejími branami takoví velikáni jako Mikuláš Koperník, nebo Papež Jan Pavel II (Karol Wojtyla). Prestižní univerzita má stále pevné akademické místo na mapě Evropy. Nejvyhledávanější památkou je Wawel – Královský zámek, jenž pyšně z vrcholku kopce dohlíží na dění v Krakově z opevněného Wawelského návrší. V současnosti reprezentativní sídlo především s kulturním využitím, v minulosti sídlo panovníků.

Krakov Wawel

Z jedné strany je Wawel obklopen nábřežím kolem řeky Wisly, kde najdete bájného draka (jenž občas plive oheň) z pověsti. Báje o drakovi, který se zde usídlil a byl přemožen chytrým ševcem, který zašil naplněnou zvířecí kůži jenž vedla k drakově záhubě (drak byl tak vyprahlý, že pil z Wisly tak dlouho až praskl).

Krakovský drak

Silné Polské křesťanské kořeny jsou vidět na každém kroku. V Krakově se nachází nespočet kostelů s velmi zajímavou architekturou. Relaxovat lze v několika krásných udržovaných parcích. Za netradičním zážitkem se vydejte na bleší trh u haly Targowa. Dýchne na vás historie a můžete sobě nebo blízkým pořídit nějaký zajímavý dárek. Otevřeno je denně, ale největší událost je vždy v neděli dopoledne. Koupit zde můžete staré hračky, nábytek, porcelán, mince, hodinky, obrazy a další užitečné či úsměvné věci. 🙂

Okolí Krakova

Pokud vás Krakov omrzí, můžete vyrazit na prohlídku solných dolů Wieliczka, kam se lze dostat pohodlně minibusy z Krakova. Důl patří k nejstarším solným dolům na světě a je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Na běžné návštěvníky čeká trasa dlouhá 3 km a je to zážitek, který stojí za to. Wieliczka je velmi oblíbeným místem. Navštívily ji významné osobnosti a celkový počet všech návštěvníků přesáhl již 40 milionů. Nedaleko od Krakova se nachází nacistické tábory z 2. světové války Auschwitz a Birkenau. Pokud chcete navštívit Auschwitz s průvodcem, musíte se rezervovat předem na webu. Bez průvodce je Auschwitz otevřený zdarma turistům v odpoledních hodinách, Birkenau je otevřený zdarma celodenně.

Solný důl Wieliczka

Krakov levné ubytování

Na poměry ostatních západoevropských metropolí nabízí Krakov levné ubytování. Ceny za ubytování jsou srovnatelné s podobnými městy v České republice. Vyhledat ubytování, hostely, hotely a apartmány můžete prostřednictvím formuláře nad článkem, případně na těchto stránkách: nejlevnější ubytování v Krakově.

Preferuješ-li pronájem pokoje, či celého bytu, tak vyzkoušej služby portálu Airbnb. Na první rezervaci můžeš uplatnit slevu 600,-Kč při registraci přes odkaz: chci slevu 600,-Kč na první registraci Airbnb.

Krásný pobyt v Krakově přeje

Levné ubytování