Budapešť levné ubytování a průvodce

Budapešť levné ubytování je ten pravý průvodce na cestách. Najdeš zde důležité informace a zajímavé postřehy, které zcela jistě využiješ při svém pobytu v Budapešti.

Průvodce Budapešť a okolí

S Budapeští se pojí velmi bohatá historie. Na architektuře je zřetelně podepsán vliv Osmanů, Římanů i rozmach v období Rakousko-Uherska. Dříve tři samostatná města (Budín, Starý Budín a Pešť) oddělené řekou Dunaj stojí za vznikem novodobé Budapešti v roce 1873. Ty nejkrásnější scenérie lze vidět z břehů Budy a Peště. Kromě podmanivé atmosféry sálající z historických památek nabízí Budapešť více než sto termálních pramenů. Tři desítky lázní řadí po staletí Budapešť mezi významná centra lázeňství v Evropě. O rozmach lázeňství se zasadili Turci, kteří zde za Osmanské nadvlády založili lázně (některé z nich jsou v provozu do současnosti).

Další významnou a výraznou památkou je budova Parlamentu. Byla postavena při příležitosti vzniku města před více než 100 lety a část budovy slouží stále k svému původnímu účelu, druhá část je zpřístupněna turistům.

Budapešť parlament | Budapešť levné ubytování

Nedaleko parlamentu najdeme krásný Řetězový most, jenž spojuje části města rozdělené řekou Dunaj. Noční pohled na osvětlenou budovu Parlamentu a Řetězový most je okouzlující. Mezi hlavní náměstí patří Náměstí hrdinů, na kterém připomínku historie tzv. Památník tisíciletí se sochou archanděla Gabriela. Celé náměstí je z obou stran lemováno Muzeem krásných umění a Halou umění. Dostat se sem lze po Andrássyho třídě, ulicí jejíž šíře v některých místech dosahuje impozantních 45 metrů. Ta je současně s Budínským hradem součástí Světového dědictví UNESCO. Budete-li mít čas a chuť neměli byste opomenout navštívit Baziliku sv. Štěpána a Chrám sv. Matyáše. Právě zde jsou vystaveny repliky korunovačních klenotů a královské roucho. Na každém kroku vás budou doprovázet moderní pojetí umění v podobě mosazných soch.

Budapešť sochy | Budapešť levné ubytování

Když se vám nebude chtít chodit pěšky, můžete se nechat svést žlutou tramvají. Pro některé může být lákadlem okružní výlet po památkách obojživelným autobusem a jízda skrz Dunaj. Další informace k trase, jízdnímu řádu a cenám obojživelníkem najdete na stránce river ride.

Budapešť doprava

ŽHAVÝ TIP

Za zvážení stojí koupě Budapešťské karty s platností 24, 48 nebo 72 hodin (od 4900 HUF ~ 545,-Kč). Karta vás opravňuje využívat městskou dopravu, vstupu do některých památek i lázní. Lze ji získat pouze na vybraných místech, více informací najdete na stránce Budapest card.

První část článku Budapešť levné ubytování je za námi, pojďme si přiblížit více lázeňství.

Lázně v Budapešti

Jak již bylo napsáno výše lázeňství patří v Budapešti mezi špičku a určitě přijde vhod několik relaxace v termálních pramenech. Cena vstupu se vždy odvíjí od velikosti lázní, jejich renomé a šíří poskytovaných služeb. Doporučit lze tyto známé a oblíbené lázně s cenovým rozpětím od 2600 HUF (289,-Kč) do 5200 HUF (579,-Kč) za celodenní vstup.

Budapešť levné ubytování

V lázeňském areálu se nachází mnoho různých bazénů s rozdílnou teplotou vody. Celoročně jsou přístupné také venkovní bazény.

Ceny, provozní dobu a další informace lze získat na stránkách Lázně Széchenyi.

Zajímavostí lázní Gellért je posuvná střecha nad hlavním bazénem, díky níž se lze koupat pod širým nebem.

Ceny, provozní dobu a další informace lze ověřit na stránkách Lázně Gellért.

Lázně Király patří mezi nejstarší lázně v Budapešti. Postaveny byly Turky, nemají vlastní prameny a tudíž voda je přiváděna z nedalekých lázní Lukás.

Ceny, otevírací dobu a další informace lze ověřit na stránkách Lázně Király.

Středně velké lázně Lukáš byly otevřeny v roce 1894, disponují sedmnácti horkými prameny a fontánou s léčivou pitnou vodou.

Ceny, provozní dobu lázní, stejně jako další informace lze ověřit na stránkách Lázně Lukás.

Také lázněmi Rudas stojí Turci. Zajímavostí je možnost nočního koupání. Celkem je zde 6 menších bazénků a jeden větší.

Ceny, provozní dobu lázní, stejně jako další informace lze ověřit na stránkách Lázně Rudas.

Budapešť levné ubytování

V porovnání se západní Evropou má Budapešť levné ubytování. Ceny jsou srovnatelné s cenami za ubytování v České republice. V dostatečném předstihu lze najít 3* hotel pro 2 na dvě noci za 1400,-Kč, nedaleko centra. Vyhledat ubytování dle svých představ (hotel, hostel, apartmán) můžeš prostřednictvím formuláře nad příspěvkem, případně na těchto stránkách: nejlevnější ubytování Budapešť.

Preferuješ-li pronájem pokoje, či celého bytu využij služeb portálu Airbnb. Na první rezervaci můžeš uplatnit slevu 600,-Kč při registraci přes odkaz: chci slevu 600,-Kč na první registraci Airbnb.

Krásný pobyt v Budapešti přeje

Levné ubytování