Brno levné ubytování a průvodce

Nejen za hranicemi najdeme místa, která stojí za to navštívit a poznat. V dnešním článku Brno levné ubytování a průvodce si přiblížíme druhé největší město České republiky, město Brno.

Průvodce Brno a okolí

S přibližně 380 000 obyvatel jde o druhé největší město České republiky, které bylo turisty po mnoho let opomíjeno. Věhlas a obliba Brna mezi širokou veřejností postupně roste, zejména díky vyhlášené gastronomii. Hlavními architektonickými dominantami, které vzhlíží nad Brnem je hrad a pevnost Špilberk a Katedrála sv. Petra a Pavla.

Brno katedrála sv. Petra a Pavla

Oblast kolem Špilberku a Katedrály sv. Petra a Pavla je zajímavá také svou polohou, přímo v centru města v docházkové vzdálenosti od hlavního nádraží. Málo turistů ví, že Špilberk není jediným hradem v Brně. Na samém okraji u Brněnské přehrady se nachází druhý Brněnský hrad Veveří. Jeho návštěvu lze spojit s tůrou kolem Brněnské přehrady (po pravém kraji vede cyklostezka) nebo projížďkou parníkem. V letních měsících přehrada slouží k relaxaci a vodním sportům v zimních se zde bruslí. Právě zde se každoročně koná soutěžní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis. Vrátíme-li se zpět do centra, tak zjistíme, že Brněnska architektura je poznamenána funkcionalismem. Tou nejznámější stavbou je funkcionalistická Vila Tugendhat, která je zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Pokud vás tento styl zajímá, měli byste navštívit oblast mezi Stránicemi a Starým Brnem (najdete zde Vilu Ernsta Löw-Beera, Hechtova vila, Rohrerova vila a další).

Brno levné ubytování

Příroda v Brně

Brno má poměrně dost zeleně v centru města, ale i na jeho okraji. Kromě Brněnské přehrady, lze vyrazit za zvířaty do Údolí oddechu, které se nachází u části starého Brněnského okruhu v Kohoutovicích. Čekají zde na vás daňci, laně, divoká prasata, kačeny a další zvěř. Oblíbených místem cyklistů i turistů je Mariánské údolí, zdatní cyklisté odtud mohou dojet až do známe oblasti Moravského krasu. Další zajímavou oblastí je lom Hády kde se nachází rodiči s dětmi oblíbená lamí farma a skvělý výhled na celé Brno.

Gastronomie

Patříte-li mezi náruživé milovníky kávy v Brně si přijdete na své. Během své návštěvy musíte navštívit malou a zapadlou kavárnu centra s názvem V melounovém cukru. Těšit se zde kromě milé obsluhy můžete na vybranou kávu na mlýnku a výborné zákusky. Další výborná kavárna s vlastní pražírnou v prvním patře nedaleko náměstí Svobody je Urban hub SKOG.  Jste-li příznivci něčeho tvrdšího vyzkoušejte věhlasný bar z dob prohibice Bar, který neexistuje nebo extravagantní Cirkus Panda. Můžete se těšit na neotřelou záležitost v podobě drinků, koktejlů a příjemné obsluhy. V r. 2016 se Brno dostalo do prestižního výběru míst, které je nutné navštívit deníků New York Times.

Brno levné ubytování

Ubytování v Brně je poměrně snadno a levně dostupné (neplánujete-li přijet v období Mistrovství světa silničních motocyklů nebo výstav). Vyhledat nejlevnější ubytování v srovnávači hotelů, hostelů a apartmánů můžete přes formulář nad článkem nebo na stránkách Brno levné ubytování – srovnávač.

Preferuješ-li pronájem pokoje, či celého bytu využij služeb portálu Airbnb. Na první rezervaci můžeš uplatnit slevu 600,-Kč při registraci přes odkaz: chci slevu 600,-Kč na první registraci Airbnb.

Krásný pobyt v Brně přeje

Levné ubytování